Якщо ви хочете взяти відстрочку по кредиту

Якщо ваші життєві і фінансові обставини складаються таким чином, що виникають складнощі зі своєчасним погашенням кредиту, слід звернутися в банк з письмовим проханням про відстрочення платежу.

У заяві потрібно вказати причини, за якими ви просите переглянути графік виплат по кредиту. Це можуть бути, наприклад, істотне зменшення доходу, звільнення, втрата працездатності, необхідність тривалого лікування, вимушений тривалі від’їзд, проходження військової служби, великі непередбачені витрати.

Зазначені причини потрібно обгрунтувати, надавши документи, які зможуть підтвердити неспроможність виконувати зобов’язання по кредиту в повному обсязі в даний момент.

Серед таких документів: довідка про доходи, наказ про звільнення / скорочення, повідомлення військкомату про призов, медичний висновок і т. п.

Зазначу, що існують різні види реструктуризації кредитів:

  • корекція графіку оплати;
  • розширення періоду виплат шляхом зміни дати закриття кредиту;
  • відстрочка погашення основного тіла кредиту як спосіб зменшення щомісячних платежів, які тимчасово обмежаться виплатою відсотків по кредиту;
  • пролонгація оплати комісії і / або відсотків з внесенням відстрочених платежів в розклад майбутніх оплат за кредитом;
  • тимчасове зменшення відсотків по кредиту;
  • рефінансування заборгованості за рахунок нового кредиту, отриманого в тому ж або в іншому банку.

Можливість реструктуризації кредиту і вибір оптимального варіанту в кожному випадку індивідуальні, вони залежать від умов кредитного договору та конкретних обставин.

Також до уваги в банку приймаються: кредитна історія, наявність майна, яке може виступати в якості застави, і / або поручителів.

Підставами для відмови в реструктуризації позики є негативна кредитна історія позичальника, надання непереконливих аргументів або недостовірної інформації.

У разі позитивного рішення банк з клієнтом підписують пакет документів, який регламентує оновлені умови погашення заборгованості.

Найчастіше банки відкриті до конструктивного діалогу з позичальником і націлені на пошук взаємовигідних рішень, тому що зацікавлені в обслуговуванні клієнтами своїх кредитів без переходу в категорію проблемних боржників, що створить проблеми їм самим і погіршить якість кредитного портфеля для банку.

Автор новини: Олександр Стецько, начальник Управління розвитку продуктів і проектів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Джерело: news.finance.ua

Юридична компанія «Абсолютний закон»