Врегульовано порядок приватизації кімнат у гуртожитках

Оновлене Положення про порядок передачі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у власність громадян.

Мінрегіон навів Положення про порядок передачі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у власність громадян відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Відповідний наказ Мінрегіону від 10 травня 2018 року № 114 вступить в силу з дня офіційного опублікування.

Передбачено, що вимога про проживанні в гуртожитку протягом тривалого часу не поширюється на членів сім’ї громадянина, якому видано ордер на житлову площу в гуртожитку і який є основним наймачем житлового приміщення в гуртожитку, а також на жителів гуртожитків, які на правових підставах були вселені в гуртожиток та фактично проживали в ньому сукупно не менше одного року і стали учасниками АТО.

Також оновлений перелік документів, які подаються до органів приватизації. Зокрема, з переліку виключено довідку про склад сім’ї, але замість цієї довідки заявнику доведеться подати копії документів, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, а також копії їх ідентифікаційних кодів і копії документів, виданих органами реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні стосунки між членами сім’ї (свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб, свідоцтва про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили і т.д.).

Також потрібно подати довідки про реєстрацію місця проживання заявника і всіх членів його сім’ї, зареєстрованих в квартирі (будинку), житловому приміщенні у гуртожитку, кімнаті в комунальній квартирі.

До заяви також додається:

– витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про наявність у власності житла;

– копія договору найму житлового приміщення і / або копію договору оренди житла;

– форма первинної облікової документації N 028 / о «Консультаційний висновок спеціаліста»  з відміткою про відсутність захворювання на туберкульоз.

Рішення про передачу квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах у власність громадян приймає орган приватизації. На підставі зазначеного рішення орган приватизації видає свідоцтво про право власності та реєструє його у спеціальній реєстраційній книзі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах, що належать громадянам на праві приватної (спільної сумісної, спільної часткової) власності.

Нагадаємо, громадяни, які тривалий час на правових підставах, визначених законодавством, проживають в гуртожитках, можуть приватизувати житлові приміщення після передачі гуртожитків у власність територіальних громад.

Джерело: сайт “ЮРЛІГА”