Викуп боргу у банку – чому це потрібно зробити, якщо банк ліквідується?

Вирішуємо проблеми з боргами в банку

Нещодавно знову з’явилася інформація, що в процесі боротьби за оздоровлення фінансового становища в країні, НБУ ліквідував 90 проблемних банків. З одного боку, це можна тільки вітати, але з Фіншого змушені констатувати, що порядні клієнти цих банків тепер отримали проблеми. Особливо це стосується тих, у кого відкритий кредит в ліквідованому банку і ви цілком можете бути одним з них.

Так що ж робити, якщо у Вас кредит в банку, який знаходиться в процесі ліквідації? Платити чи не платити? І якщо платити, то кому?

Відразу розвіємо помилки щодо того, що якщо банк збанкрутував, то платити по кредиту більше не потрібно. Ліквідація банку – це завершальний етап його існування, але не вашого кредиту. І вона не означає, що у боржника пропадуть його боргові зобов’язання.

Щоб розрахуватися з боргами за вкладами, ліквідатор буде здійснювати продаж всіх банківських активів. Саме в нашому випадку, це буде право вимоги по кредиту, оскільки вони також є активом, як, наприклад, автомобіль або нерухомість. Продаж відбувається повністю прозоро, на відкритих електронних торгах (аукціоні). При цьому, найцікавіше, що ціна продажу буде значно менше, ніж реальна вартість вашого боргу.

Викупити борг у банку може і третя особа

Згідно із законом початкова ціна кредитних зобов’язань визначається перед початком торгів виходячи з їх історії – наявність і кількість прострочених платежів, наявність заставного майна і так далі. Тому кінцева вартість права вимоги по кредиту може бути істотно дешевше його реальної вартості . Наприклад, якщо ваш борг перед банком становить 10 мільйонів гривень, то на торгах його можна буде купити за 5-7 мільйонів. У підсумку саме з покупцем його обов’язку потім і доведеться мати відносини боржнику. Відзначимо, що дана ситуація може навіть погіршити становище боржника, адже новий власник прав вимог за кредитом – банк, факторингова компанія або фізична особа, може почати куди більш активно вибивати борг, ніж це робив колишній кредитор.

Чи можливо викупити свій борг у банку?

Однак, все не так погано. Справа в тому, що ліквідація банку все ж створює для боржника відмінну можливість малою кров’ю позбутися кредитних зобов’язань і самому викупити свій борг у банку. При цьому, самостійно зробити це неможливо, оскільки до торгів боржник не допускається. Допомога в цьому може надати юридична компанія, з якою ви укладаєте взаємовигідний договір на викуп свого кредиту, щоб в результаті отримати права вимоги на свій же кредит заплативши лише 60-70% від його загальної вартості. У підсумку, отримуємо:

  • 1.Повне позбавлення від боргу;
  • 2.Збереження заставного майна;
  • 3.Економію до 40% на загальну суму кредиту.

Звичайно, вирішувати тільки Вам – або просто чекати, коли права вимогу за вашим кредитом в збанкрутілому банку викупить інший банк, організація або фізична особа, після чого вже в повному обсязі виплачувати зобов’язання з відсотками новому власнику, або ж скористатися банкрутством банку і викупити свій же кредит за допомогою юридичної компанії з дуже вигідним дисконтом.

Автор: Капустін Володимир Володимирович

Юридична компанія «Абсолютний закон»