Українці тепер можуть подати онлайн-повідомлення про початок будівництва будинку

Державна архітектурно-будівельна інспекція спільно з Держагентством з питань електронного уряду, Міністерством юстиції України та координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували оновлену електронну послугу з подачі повідомлення про початок будівельних робіт.

Ця послуга стала першою в країні повністю автоматизованою, без втручання посадової особи. Повідомлення про початок будівельних робіт стосується об’єктів, які допустимо зводити на підставі будівельного паспорта. Йдеться про індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові і дачні будинки висотою не більше двох поверхів (площею не більше 300 кв. М), а також хозспоруди і споруди, зокрема, гаражі, які розташовані на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.

Як повідомили в ДАБІ, за 2017 рік на основі будівельного паспорта було розпочато 51 тис. будівництв, це 75% загальної кількості документів декларативного характеру про початок будівельних робіт.

“Завдяки сучасним технологіям нам вдалося першими в Україні запустити е-послугу без втручання посадової особи. Дані з повідомлення автоматично потрапляють до реєстру. Громадяни, які будують, на 100% будуть захищені від зловживань як з боку держслужбовців, так і з боку недоброчесних забудовників” , – вважає голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев.

Отже, тепер внесення даних здійснюється повністю автоматично. Раніше, незважаючи на декларативний характер послуги, повідомлення підлягали попередньому розгляду співробітниками відповідних органів влади.

ДАБІ спільно з Держагентством з питань електронного уряду, Міністерством юстиції України та координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували оновлену електронну послугу з подачі повідомлення про початок будівельних робіт.