Українці мають можливість обміняти паспорт на ID-карту

Раніше ID-карту можна було отримати тільки при оформленні першого паспорта в 14 років або в разі обміну паспорта замість втраченого або змін інформації в паспорті.

З 1 листопада 2018 громадяни України зможуть обміняти паспорти у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням в будь-який час.

Відповідні зміни в постанові Кабміну від 25 березня 2015 № 302 «Про затвердження зразку бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» внесені постановою від 3 жовтня 2018 року № 795.

Обов’язковому обміну на ID-карту підлягає паспорт у формі книжечки, якщо в нього протягом місяця не вклеїти фотографію по досягненню 25 або 45 років.

Нові паспорти в формі ID-карти введені з 2016 року і видавалися тільки в разі обміну паспорта замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку, які оформляють паспорт вперше.

Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну і відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого становить 279 грн.

Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена і все раніше видані документи будуть діяти до закінчення терміну їх дії.

Джерело: сайт “ЮРЛІГА”