Підроблені документи в Україні: що і за скільки продають шахраї

Днями столичні силовики викрили в приміському селі Софіївська Борщагівка підпільну друкарню, де друкували підроблені документи цілими партіями. Як повідомила прес-служба київської прокуратури, правоохоронці вилучили 6 тис. бланків липових довідок про проходження психіатричного та наркологічного оглядів, а також дозвільних медсправок. Серед фальшивок знайшли 150 довідок, на яких вже стояли печатки лікарень і підписи лікарів. Крім медбланков, в друкарні виявили незаповнені реєстраційні бланки на автомобілі.

“Встановлено, що організатором нелегального бізнесу був колишній податківець, житель Київської області. До своєї діяльності він залучив брата “, – повідомили в столичній прокуратурі.

У народу попит на фальшиві довідки про вагітність, лікарняні та посвідчення пільговиків, повідомляє СЕГОДНЯ.

Як з’ясувала “Сегодня”, кримінальний дует попався в руки силовиків випадково: розслідуючи справу про викрадення автомобіля, правоохоронці вийшли на одного з братів.

“До угону ці люди виявилися непричетні, але в ході обшуку були знайдені докази, які можуть вказувати на причетність цих громадян до друку довідок “, – розповіла нам спікер прокуратури Надія Максимець.

У прокуратурі повідомили, що після цього випадку почали перевірку всіх лікарень, які фігурують в документах ділків.

“Сегодня” зателефонувала по декількох оголошеннях, в яких пропонують купити меддовідки. На питання про те, скільки коштує, наприклад, довідка для відвідування дитиною басейну, торговець документами відповів так:

“Ніякі лікарі перевіряти здоров’я дитини не будуть. Платіть 100 гривень і отримуєте довідку. Прізвища лікарів в довідці – реальні”.

Представившись водієм, який вміє керувати авто, але хоче отримати права, не витрачаючи час на навчання в автошколі, ми зателефонували за відповідними оголошеннями. Продавці водійських прав запевняють, що все зроблять завдяки своїм зв’язкам в автошколах і МВС.

“Вашу проблему я вирішу за 6 тисяч гривень. Ви будете значитися в автошколі, потім через своїх людей в МВС я доб’юся того, що вам в Сервісному центрі МВС видадуть права “.

Підробки в асортименті

У Головному сервісному центрі МВС відповіли, що автори оголошень – звичайні шахраї.

“Поліція нерідко вилучає підроблені права, тому використання таких документів – це особиста відповідальність громадянина, – каже речник центру Інга Вишневська. – Можу додати, що в середу, 4 квітня на нашому сайті почне працювати спеціальна сторінка, яка роз’яснить громадянам, які отримують права вперше, алгоритм законної процедури “.

За даними нашого моніторингу, в Україні пропонують купити не тільки підроблені водійські права, а й довідки про вагітність (коштує 500-800 грн), довідка про хворобу (60-80 грн за один день), а також посвідчення пільговиків, що дають, крім усього іншого, право на безкоштовний проїзд (600-1000 грн). За оцінками прокурорів, всі ці документи штампуються в підпільних друкарнях.

Джерело: Юридичний інтернет-ресурс «Протокол»

Автор: Понзель Марина Генадіївна

Юридична компанія «Абсолютний закон»