Онлайн-реєстрація місця проживання

Зареєстровано законопроект, який спростить реєстрацію місця проживання.

Запропоновано ввести нову систему реєстрації місця проживання, яка буде доступна онлайн і скасує додаткові документи і довідки.

Відповідний законопроект № 9218 «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зареєстрували у Верховній Раді.

Згідно з проектом, заяву на реєстрацію місця проживання можна буде подати звичайним способом в органі реєстрації або ЦНАП, а також через Інтернет.

Для реєстрації або зняття з реєстрації буде подаватися тільки одну заяву без додаткових документів. Внесення відміток у паспорти про місце проживання буде не обов’язковим і буде здійснюватися тільки за бажанням особи.

В автоматичному режимі реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання буде здійснюватися на підставі відомостей з державного реєстру актів цивільного стану: реєстрація місця проживання новонародженої дитини, зняття з реєстрації місця проживання померлого / особи, яка була оголошена померлою, повідомлення про реєстрацію місця проживання дитини у віці до 14 років до органу реєстрації за попереднім місцем проживання дитини.

З метою попередження прийняття незаконних рішень, в тому числі судових, встановлюється, що у разі виникнення спору (наприклад, наявності незгоди власника житла) жодне рішення не може ґрунтуватися на одному лише факті реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання для:

– підтвердження законності проживання (користування житлом);

– вселення або виселення

– підтвердження факту проживання (немешкання) в житлі, зокрема, з метою його приватизації або придбання права на спадкування за законом на вказане житло або майно, що знаходиться за адресою зареєстрованого місця проживання;

– нарахування плати за користування житлом та плати за житлово-комунальні послуги;

– підтвердження факту оренди (найму) житла чи іншого платного користування житлом;

– встановлення або скасування будь-яких прав і обов’язків інших осіб, які проживають в житлі.

Забезпечується однократність включення виборця до Державного реєстру виборців, а також отримання оперативної інформації про кількість зареєстрованих або знятих з реєстрації осіб у відповідному населеному пункті (для аналізу відхилень від звичайного рівня прибуття в населений пункт або вибуття з нього).

У разі здійснення реєстрації за однією адресою більше трьох сімей така реєстрація особи підлягає тимчасовому блокування для підтвердження факту проживання.

Джерело: сайт “ЮРЛІГА”