Доступні дані про першу реєстрацію авто

Новий сервіс на основі відкритих даних також містить інформацію про реєстрацію транспортних засобів інших категорій.

Головний сервісний центр МВС оприлюднив дані про реєстрацію транспортних засобів на національному порталі data.gov.ua. На основі відкритих даних Єдиного державного реєстру МВС про зареєстровані транспортні засоби та їх власників створений онлайн-сервіс про першу реєстрацію авто.

Вперше транспортний засіб потрапляє в даний реєстр після придбання та реєстрації власником в територіальному сервісному центрі МВС. Далі в реєстрі відображаються всі зміни, що відбуваються з автомобілем: зміна власника, номерного знака, здійснення переобладнання і т.д.

Сервіс не містить конфіденційну інформацію, але при цьому дає можливість ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих авто. Також можна порівняти дані про реєстрацію транспортних засобів по регіону, за датою випуску, марки, моделью, обсягом двигуна, типу палива і кольором. Крім даних про реєстрацію легкових автомобілів, проект охоплює дані про реєстрацію транспортних засобів інших категорій, зокрема, автобусів і мікроавтобусів.

Сервіс надає доступ до інформації, починаючи з 2013 року; її оновлення буде здійснюватися щомісяця.

Відтепер є можливість більше дізнатися про споживчу поведінку і смаки громадян – зокрема, які автомобілі купують жителі різних регіонів, як впливає колір авто на його популярність і т.п.

Інформація, що підлягає відкриттю, визначена в Положенні про набори даних, які підлягають оприлюдненню в формі відкритих даних.

Джерело: сайт “ЮРЛІГА”