Допомога співвласникам в оформленні права спільної власності на землю

Для реєстрації права спільної власності на землю щодо одного з співвласників не потрібно подавати документи на інших співвласників.

Мин’юст роз’яснив нюанси проведення державної реєстрації права спільної власності на земельну ділянку щодо одного із співвласників.

Держреєстрація прав проводиться за заявою співвласника і на підставі необхідних оригіналів документів.

Реєстратор не має права вимагати не передбачені законодавством документи, в тому числі стосовно прав інших співвласників.

Тобто по одній заяві, поданій співвласником, реєстратор приймає одне рішення.

Крім того, державний реєстратор одночасно з реєстрацією права спільної власності щодо одного із співвласників також переносить з Державного земельного кадастру відомості про інших співвласників на цю земельну ділянку в відповідний відкритий розділ до Державного реєстру речових прав на нерухомість. Підставою для внесення такої інформації будуть відомості, отримані з Держземкадастру за допомогою технічних можливостей Державного реєстру прав.

В такому випадку формується один витяг з реєстру прав про проведену реєстрацію прав для подальшого використання заявником (тільки щодо заявлених ним прав).

Нагадаємо, відстежувати реєстраційні дії щодо нерухомості, на яку Ви маєте право, можна зареєструвавшись на SMS-маяке. Про всі зміни в реєстрі Ви будете повідомлені по смс, електронною поштою або в особистому кабінеті.

Джерело: сайт “ЮРЛІГА”

Якщо у вас виникли будь-які питання щодо оформлення або передачі прав приватної власності, ви можете подивитися перелік послуг досвідчених адвокатів від компанії “Абсолютний закон” на нашому сайті.